CHP’de ön seçim ertelendi

0
83

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesi için delegelerin katılımı ile 4 Şubat’ta yapılacak ön seçim 11 Şubat’a ertelendi. CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, “Gaziantep’te ön seçim kayıtlı üyelerin katılımı ile 11 Şubat’ta yapılacak. Partimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi
Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Gaziantep’te aday göstereceği Belediye Meclis üyelerinin belirleneceği ve 4 Şubat’ta yapılması planlanan ön seçim, Genel Merkez tarafından 11 Şubat’a ertelendi.
4 Şubat’ta delegelerin katılımı ile yapılacağı açıklanan ancak ön seçime sayılı günler kala İl ve ilçe örgütlerine kayıtlı üyelerin katılımı ile yapılması talimatının verilmesi üzerine, il ve ilçe yönetimleri ve Meclis üyesi aday adayları olağanüstü toplanarak 4 Şubat’a kısa bir süre kaldığı, bu nedenle kayıtlı üyelerle ön seçimin yapılmasının mümkün olmadığını belirten yazıyı Genel Merkeze göndererek alınan kararın geri çekilmesini istedi.
CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, il ve ilçe örgütleri ile birlikte meclis üyesi aday adaylarının şikayetleri üzerine CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan yardımcıları ve parti yetkilileri ile görüşmeler yaptı. Öztürkmen’in yaptığı görüşmeler sonrası, 4 Şubat’ta yapılacak ön seçimin 1 hafta ertelenerek kayıtlı üyelerle 11 Şubat’ta yapılmasına karar verildi.
CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, Parti Genel Merkezinde yaptığı görüşmelerden ön seçimin 11 Şubat’ta yapılmak üzere erteleme kararı aldırabildiğini belirterek, ”Gerek il ve ilçe örgütlerimiz, gerekse de Meclis üyesi aday adayı arkadaşlarımız ön seçime 1 hafta gibi kısa bir süre kala seçimin kayıtlı üyelerle yapılması yönünde alınan kararın yanlış olduğunu, daha önce böyle bir karar alınmış olsaydı çalışmalarını buna göre yaparak hazırlanacaklarını ifade ederek bize şikayetlerini ilettiler. Biz de partililerimizin şikayetleri üzerine Genel Merkez yöneticilerimizle görüşmeler yaparak gelen istekleri kendilerine ilettik. Genel Merkez yöneticilerimiz, olağan genel kurulda ön seçimlerin kayıtlı üyelerle yapılması sözünü verdiklerini, örneğin Ankara’nın Çankaya ilçesinde 28 bin kayıtlı üye ile ön seçim yaptıklarını belirterek, aldıkları karardan vazgeçemeyeceklerini ön seçimin kayıtlı üyelerle yapılacağını ancak tarihi biraz ileriye alabileceklerini ifade ettiler. Görüşmeler neticesinde alınan karar gereği Gaziantep’te ön seçim kayıtlı üyelerin katılımı ile 11 Şubat’ta yapılacak. Partimize ve ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz