CHP İl Başkanı Reisoğlu: Daha etkin adımlar atılmalı

0
120

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Reis Reisoğlu, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Reisoğlu, “Hükümeti, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını afet önleme ve hazırlık konusunda daha etkin adımlar atmaya davet ediyoruz” dedi.
CHP İl Başkanı Reisoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Gaziantep, tarih boyunca pek çok zorluğa göğüs germiş, dayanışma ve birlik ruhuyla her zaman ayakta kalmış bir şehirdir. Ancak, unutulmamalıdır ki, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketi, şehrimizin karşılaştığı en büyük doğal afetlerden biriydi.
Bugün, bu acı dolu olayın yıl dönümünde bir kez daha bir araya gelerek, kaybettiğimiz vatandaşlarımızı anıyor, ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Depremin yaralarını sarmak adına çaba harcayan tüm kurum ve kuruluşlara, gönüllülere ve yardımseverlere minnettarız.
Ancak, unutmamalıyız ki, depremlerle baş etmek sadece felaket sonrası yardım çalışmalarıyla sınırlı değildir. Şehrimizi ve vatandaşlarımızı gelecekteki olası afetlere karşı hazırlıklı hale getirmek için daha fazla önlem alınmalıdır. Bu vesileyle, hükümeti, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını afet önleme ve hazırlık konusunda daha etkin adımlar atmaya davet ediyoruz.
Bugün, bir kez daha dayanışma ve birlik ruhumuzu ön plana çıkararak, Gaziantep’i daha güvenli bir geleceğe taşıma konusundaki kararlılığımızı yineleyelim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz