CHP İl Başkanı Bozgeyik: Madımak bir kez daha yandı!

0
219

CHP Gaziantep İl Başkanı Karaca Bozgeyik, Madımak Katliamı ile ilgili zaman aşımı kararına tepki gösterdi. Bozgeyik, “30 yıl önce evlatlarını Madımak’ta kaybeden ailelerin yüreklerindeki ateş bir kez daha bu kararla alevlenmiştir. Madımak bu kararla bir kez daha yanmıştır” dedi.
2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen 33 aydının yanarak öldüğü Madımak Katliamı ile ilgili Ankara 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada firari 3 sanık hakkında zaman aşımı kararıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Karaca Bozgeyik, açıklamalarda bulundu.
Madımak Katliamı ile ilginin davanın katillerle hesaplaşana kadar bitmeyeceğini belirten Başkan Bozgeyik, “12 yaşında çocuk yakmanın, şair ve aydın yakmanın zaman aşımı olamaz. Bu kararı asla kabul etmiyoruz. Katiller kanun önünde hesap vermelidir. 30 yıl önce evlatlarını Madımak’ta kaybeden ailelerin yüreklerindeki ateş bir kez daha bu kararla alevlenmiştir. Madımak bu kararla bir kez daha yanmıştır. Diri diri insan yakanları affedenler bunun hesabını verecektir. Bu karar toplumun vicdanını yaralamıştır. Madımak katliamında verilen bu karar hukuksuz ve asla geçerliliği yoktur. Bu kararın takipçisi olacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz