Gaziantep’te dolandırıcılık suçuyla girdiği cezaevinde edindiği arkadaşlarının da aralarında olduğu çok sayıda kişiyi, Büyükşehir Belediyesi’nde işe yerleştirme vaadiyle dolandıran M.A. (34) polis tarafından yakalandı.

Gaziantep’te, son günlerde çok sayıda kişi polise, M.A.’nın kendilerine belediyede iş bulacağı vaadiyle ‘dosya parası’ adı altında para alıp kayıplara karıştığı ihbarında bulundu. Şikayetler üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.
Daha önceden de aynı suçtan çok sayıda kaydı olduğu öğrenilen M.A.’nın adresini belirleyen polis, şüpheliyi düzenlediği operasyon ile gözaltına aldı. Şüpheli M.A.’nın dolandırıcılık suçu ile yattığı cezaevinde edindiği arkadaşlarını da iş bulma vaadiyle dolandırdığı öğrenildi.

M.A.’nın dolandırdığı kişilere belediyede iş verileceğini söylediği ve dosya masrafları adı altında para aldığı öne sürüldü. M.A.’nın parayı aldıktan sonra ankesörlü telefonla bu kişileri arayarak ya da “iş başvurunuz onaylanmıştır,  ….. sözleşme tarihiniz ……” şeklinde  mesajlar göndererek, kendisini belediye personeli olarak tanıttığı ve işe alım sürecinin başarılı geçtiğini söyleyip kandırdığı belirlendi.
Dolandırıcılık yaparak 14 kişiden para aldığı belirlenen M.A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here