Bu sözler kavgada bile söylenmez!

0
144

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı arasında Gaziantep’te yaşanan bir olay nedeniyle sosyal medyada, “sığınmacı” polemiği yaşandı. Gaziantep Valisi Davut Gül, Ümit Özdağ’ı sert bir dille yalanladı. Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ise Ümit Özdağ için, “Sen insan değilsin, yatacak yerin yok” ifadesini kullanırken, Ümit Özdağ da, “Sizler Türk değilsiniz. Bu ülkeyi iç savaşa sürüklüyorsunuz” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, sosyal medya hesabında Gaziantep’te bir kadının yabancı uyruklu bir kişi tarafından zorla arabaya bindirilmek istendiğini ancak bu kişinin tutuklandığını iddia etti.

Ümit Özdağ açıklamasında, “Gaziantep Karataş mahallesinde Kız caddede yürüyor, kulağında kulaklıkla müzik dinleyerek. Arkadan araba yaklaşıyor içine çekmek istiyor. Kız direniyor, arabaya tam bildirirken vatandaşlar müdahale ediyor. Yoldan geçen jandarma durumu görüyor ve Suriyeliyi alıyor. Savcı tutukluyor” ifadelerini kullandı.

GAZİANYTEP VALİSİ GÜL, ÖZDAĞ’I YALANLADI

Ümit Özdağ’ın bu paylaşımına Gaziantep Valisi Davut Gül de sosyal medya hesabından yanıt vererek, “Karataş değil Abdulhamit Han, Araçla değil yaya, Jandarma değil polis, Suriyeli/yabancı değil vatandaşımız, Savcı değil mahkeme. Neresini düzeltelim? Suç işleyen herkese cezası veriliyor. Münferit olaylar üzerinde gündem oluşturmak toplumsal barışımıza zarar veriyor!” dedi.

Konuyla ilgili olarak paylaşım yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ise, “Sen insan değilsin Ümit Özdağ. Senin yalanların yüzünden dün Bolu’da parkta oturan dört masum bıçaklandı, biri de darp edildi! Senin yatacak yerin yok!” ifadelerini kullandı.

İsmail Çataklı’nın paylaşımını retweet eden Ümit Özdağ ise şunları söyledi:
“S. Soylu’nun sanço’su İsmail Çatak benim insan olmadığımı söylemiş. İsmail, sizler TÜRK değilsiniz. Türkiye’ye 10 milyondan fazla sığınmacı ve kaçağı doldurdunuz. Bu ülkeyi işgal ettirip, iç savaşa sürüklüyorsunuz. Zafer Partisi Türk Milleti’nin işgale karşı direniş hattıdır”

İsmail Çataklı buna karşılık, “Bizim bu millete sevdamızın sadakasını versek sana fazla gelir. Türklüğü ağzına alacak en son zavallı!” dedi.

Ümit Özdağ, İsmail Çataklı’ya yanıt olarak; “Sanço, senin Don Kişot İçişleri Bakanlığı önüne çıkıp ‘buradayım, bekliyorum’ diyene kadar hepiniz ezik adamlarsınız. Türk cesur olur Sanço. Korkup polisin arkasına sığınmaz. Medya tetikçileri ile saldırtmaz. Git, Don Kişot’a söyle: Yüreği varsa istediği zaman istediği yerde…” diye yazdı.

İsmail Çataklı ise, Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı’nın önüne geldiği gün Bakanlığın önüne getirilen “Hayvan Durum İzleme Aracı”nın fotoğrafını paylaşarak, “Sana uygun bir karşılama hazırlamıştık. Bekledik, gelmedin! Meclis otoparkında açıklama yapıp tüyen zavallı!” dedi.

Ümit Özdağ ise “Hayvan Durum İzleme Aracı”na itafen İsmail Çataklı’ya şu yanıtı verdi: 
İsmail, makam aracını uzaktan görmüştüm. Çok uygun sana. İçine binince bağlıyorlar mı seni tasmandan. Uzatmayın bütün dünya korkaklığınızı gördü. Teselliye bütün hükümet koşturdu. Korkaklıkta rekor kırdınız. Zaten Trabzon havaalanından bu yana SS’nin korkaklığı efsaneydi tescil oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz