Gaziantep’te, bin 78 polisle gerçekleştirilen “güven ve huzur” uygulamasında, hakkında arama kararı bulunan 5 zanlı yakalandı. Uygulamada 7 kişiye adli ve 17 kişiye de idari işlem yapıldı.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde bin 78 personel ve 81 ekip ile yapılan “güven ve huzur” uygulaması kapsamında, oluşturulan 55 sabit uygulama noktası, umuma açık iş yerleri, 14 alkollü restaurant ve 22 parkta denetim yapıldı.
Uygulama kapsamında, kontrol edilen 967 araçtan 84’üne cezai işlem uygulandı ve 32 araç trafikten men edildi. Cadde ve parklarda yapılan uygulamada ise 4 bin 889 kişinin GBT sorgusu yapıldı. Çeşitli suçlardan aranan 5 şüpheli ise gözaltına alındı. Bazı kişilerin üst aramasında ise bir miktar eroin, bonzai ve metamfetamin ele geçirildi.

“Güven ve huzur” uygulaması kapsamında, 13 iş yerine ise idari para cezası kesilirken, 7 kişiye adli ve 17 kişiye de idari işlem yapıldı. Ayrıca, 7 iş yerine sigara ve nargileden işlem yapılarak 1 iş yerine ise TAPDK belgesi olmadığından yasal işlem uygulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here