Bilgiç’ten gençlerin gönlünü fethedecek proje

0
44

İYİ Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, bir genç ve kadın olarak gençlere yönelik olarak açıkladığı projede Nizip’in tüm bölgelerine gençlik merkezleri kuracaklarını söyledi.
“Karşıyaka, Kıbrıs, Yunus Emre Mahalleleri, Attarali Meydanı, Belkız mahalleleri. Buralarda yaşayan insanlarımızın suçları ne? Yıllardır bu insanlar Nizip’i yönetenlere oy vermekten başka ne suç işlediler. Neden bunlara ceza veriliyor doğrusu bunu anlamak imkansız” diyen İYİ Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, kendisini adalete adamış birisi olarak, öncelikle bu mahallelere hizmet vereceğini müjdeledi.
Nizip’in en genç ve tek kadın Belediye Başkan adayı Bilgiç, Nizip’in makus talihini yenip, tarih yazarak Belediye Başkanlığını kazanması halinde Nizip’te yaşanacak olan değişim ve dönüşüm projelerini açıklamaya devam ediyor.
Bilgiç’in iddialı olduğu bir diğer proje ise her bölgeye kurmayı düşündükleri Gençlik Merkezleri. Gençlik merkezleri projelerinin bugüne kadar Nizip’in ötekileştirilen, hizmetten mahrum bırakılan bölgelerinden başlayacaklarını ifade ederek; “Bizim tüm projelerimizde olduğu gibi gençlik merkezi projemizde de ilk hedefimiz bugüne kadar ötekileştirilen ve hizmet almayan bölge ve mahallelerden başlamak olacak. Hepimiz Nizipliyiz ama bazılarımız Nizip’in ve belediyenin hizmet ve imkanlarından fazlası ile yararlanırken bazı mahallelerimiz maalesef yüzyıl öncesinde kalmış durumdalar. Mesala Karşıyaka, Kıbrıs, Yunus Emre Mahalleleri, Attarali Meydanı, Belkız mahalleleri. Buralarda yaşayan insanlarımızın suçları ne? Yıllardır bu insanlar Nizip’i yönetenlere oy vermekten başka ne suç işlediler. Neden bunlara ceza veriliyor doğrusu bunu anlamak imkansız. Ben kendisini Adalete adamış bir kardeşiniz olarak, Bir hukukçu olarak Belediye Başkanlığı görevini devraldığımızda İlk önce Adaleti tesis etmek için Projelerimize bu mahallelerden başlayacağım. Durumların eşitlenmesi ve adaletin tecelli etmesi noktasında çalışmalar yapacağım” diye konuştu.
GENÇLİK MERKEZLERİMİZ, SANAT, SPOR, EĞLENCE, ÜRETİM VE İSTİHDAM MERKEZLERİ HALİNE GELECEK
Bilgiç, gençlik merkezi denince bazı siyasilerin yalnızca kültürel amaçlı etkinlik yapılan yerleri gençlere işte size gençlik merkezi diye takdim ettiklerini ifade ederek, “Bizde Yarım yamalak, Adı yapmış olalım diye bir hizmet olmayacak. Bizim Gençlik merkezlerimiz, Sanat, Spor, Eğlence, Sosyal ve Kültürel etkinlik Üretim ve İstihdam merkezi halinde olacak. Bir gencimiz ne istiyorsa onu bulabileceği bir merkez olacak. Projelerin tasarım ve çizim aşamasında yeniden gençlerimiz ile bir araya gelerek onların istekleri ve önceliklerine önem vererek inşa etmiş olacağız” dedi.
Bilgiç, “Bizim Gençlik merkezlerimizde Peyzajı düzgün yapılmış geniş yeşil alanları olan yerler olacak. İçerisinde sporun her türlüsünün yapılmasına imkan sunan spor kompleksleri, Sinema, Müzik, Tiyatro etkinlik alanları, Yabancı dil, Kişisel gelişim ve Meslek kursları ile bunlarla entegre üretim atölyeleri, Cafe, Restaurant, Çay bahçesi, Alışveriş merkezi gibi farklı aktivite merkezleri olacak. Yani Tam donanımlı bir yaşam alanı olacak” ifadelerini kullandı.
ROL MODEL OLACAĞIZ
İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim Gençlik merkezlerimizle tanışanlar, Daha önce gitmiş oldukları gençlik merkezlerinin bizimkinin yanında bir maket olduğunun merkez olmadığının farkına varacaklar. Belki de Üniversiteler, STK’lar farklı il ve ilçe Belediyeleri gelerek bizim Gençlik merkezi projemizi inceleyip kendi bölgelerine kurmak için yarışacaklar. Yani Biz Nizip’li Gençler ile birlikte Türkiye ve Dünyaya Rol model olacağız.
Sabah bir gencimiz evinden çıkıp akşama kadar başka hiçbir şeye, hiçbir yere ihtiyaç duymadan burada gününü dolu dolu yaşayabilecek diyen İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Sabah kalktığında bir gencimiz spor istiyorsa spor komplekslerimizde, Sanat ve Kültürel etkinlik istiyorsa bu merkezlerimizde, Kişisel gelişim ve meslek kursları istiyorsa yine bu merkezlerimizde, üretim ve istihdama katılmak istiyorsa yine bu merkezlerimizde katılabilecek. Yalnızca huzurlu bir ortamda çayını kahvesini içmek, sinemaya ve tiyatroya gitmek istiyorsa yöne bu merkezlerimizde bunların hepsini gerçekleştirebilecek.
5 YILDA BİN GENCİMİZİ İŞ VE AŞ SAHİBİ YAPACAĞIZ
İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Nizip Belediyesi bünyesinde oluşturacakları Gençlik merkezleri ile 5 yılda bin genci iş ve aş sahibi yapacaklarını söyledi.
Gençlerin bu merkezlerde usta öğretici, üretim elamanı, sanat elamanı, çalışan gibi farklı katogorilerde istihdam edileceğini söyleyen İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, 5 yıl uzun bir zaman bizim öncelikli hedefimiz bu süre içerisinde burada bin gencimizi istihdam etmek. Ama ben inanıyorum ki bu Gençlik merkezinin vermiş olduğu gençlik enerjisi ve motivasyonu ile çok daha fazla gencimizi istihdam etmekle beraber Binlerce gencimizin de hayatını dolu dolu yaşamasını, sağlıkla, sporla, sanatla, doğayla tanışmasını sağlamış olacağız.
ÖZGÜN MARKALAR VE YENİ İŞ İNSANLARI YARATACAĞIZ
İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç ,Gençlik merkezi kurmaktaki bir diğer amaçlarının ise insanlara kaliteli bir yaşam sunmanın yanında, Nizip’e özgün yeni Markaları yaratmak ve Nizip’ten yeni iş insanlarının çıkmasının önünü açmak olduğunu söyledi.
Bizim Gençlik merkezinde Eğitim alan, kendisini geliştiren bir gencimiz belki de sonraki dönemimizde Nizip’ten Türkiye’ye ve Dünyaya açılan güçlü bir markanın sahibi genç bir iş insanımız olarak karşımıza çıkacaktır dedi.
GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIP, ÜRETİM VE İSTİHDAM İMKANLARI SUNACAĞIZ
İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Gerek Belediye olarak, Gerek se Avrupa birliği projeleri, Sivil Toplum kuruluşları ve diğer kurumlar ile birlikte Gençlik merkezlerimizde yürüteceğimiz projelerle Gençlerin önünü açıp, onlara üretim ve istihdam imkanları sunacağız” şeklinde konuştu.
Hiçbir gencimiz Dünyaya gelirken Anne Babasını, Irkını, Mezhebini, Ekonomik yapısını seçme şansına sahip değil, ama sonrasında Hayatının kalan bölümünü seçme, yaşama hakkına sahip diyen İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, İşte biz bu noktada devreye gireceğiz. Gençlerimizin kendilerini geliştirmeleri, geleceğin iş insanları, mühendisleri, bilim adamları olmaları için imkan sunacağız. Yada daha kısa yoldan hayata atılmak isteyen, buradaki merkezimizdeki kurslarda kendisini geliştiren, Atölyelerde deneyim kazanan gençlerimiz istedikleri takdirde onlara maddi destekler sağlayarak onların kendi işlerinin patronları olmasını sağlayacağız. Buradan kendi işini kuran insanlar ile temaslarımız devam ederek, merkezlerimizde eğitim alan diğer gençlerimizi de diğer taraftan buralarda ilave istihdam olanakları ile tanıştıracağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz