Bilgiç: Karalama siyasetini sona erdireceğiz

0
90

İYİ Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Av. Gizem Büşra Bilgiç, köhnemiş siyaset anlayışını değiştireceklerini belirterek, “Siyasete seviye getireceğiz ve zarafeti hakim kılacağız. 31 Mart sonrası Nizip’te çok değişecek” dedi.
31 Mart yerel seçimleri ve siyasi rekabet üzerine değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Av. Gizem Büşra Bilgiç, rakip parti ve adayları karalama ve suçlama siyasetine son verilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Seçim sürecinde şahısların değil projelerin ve hizmetler yarışması gerektiğini ifade eden Bilgiç, “Seçim kampanyası süresince hiç bir aday hakkında suçlayıcı, karalayıcı hiçbir açıklamada bulunmayacağım. Ben daha iyisini ve daha güzelini yapacağımı halkıma anlatacağım. Ben diyorum ki daha gencim, daha enerjiğim, bu nedenle daha hızlıyım. Kadınım ve daha detaycıyım. Başarı detaylarda gizlidir. Eski köhnemiş siyasi anlayışa son verip, kavga ve gürültünün olmadığı fikir ve projelerin yarıştığı siyaset anlayışını hakim kılacağım. Seçmenlerimiz kara propagandalardan kutuplaşmalardan bıkmış durumda. Kamplaşma, ayrıştırma değil bütünleştirme birleştirme için çaba sarf edeceğim. Sevgi ve hoşgörüyü hakim kılacağım. Halkımıza çağrıda bulunuyorum: Siyaset gelip geçici, sizlerin dostlukları, arkadaşlık ve komşuluk ilişkileri kalıcıdır. Bu nedenle siyasi tercihler sebebi ile eşinizle dostunuzla kötü olmayın kavga etmeyin. Seçimler geçer yine yüz yüze bakacağız. Bu nedenle kırıcı olmayalım, herkesin siyasi tercihlerine saygı duyalım. Demokratik bir yarış olsun, seçim süreci kazasız belasız geçsin. Demokrasi kazansın, Nizip Kazansın. Bu nedenle tüm sorunları konuşarak, tartışarak çözüm üretmeye çalışacağız. Belediye Başkanı olursam halk meclisleri kuracağım, halkın sesine kulak vereceğim. Sivil toplum örgütleri ile aylık toplantılar düzenleyeceğim. Herkesin derdini dinleyip derman olmaya çalışacağım. Şeffaf, saydam, denetlenebilir bir yönetim anlayışı sergileyeceğim. Tüm ihaleler şeffaf olacak ve canlı olarak yayınlanacak, herkes izleyebilecek” diye konuştu.
Seçim Kampanyası kapsamında esnaf gezilerini de aralıksız sürdüren Bilgiç gittiği her yerde büyük ilgi görüyor, halkın sevgi gösterileri ile karşılaşıyor. Bilgiç, “Seçime kadar çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz