BİK hakkında suç duyurusu

0
721

Gaziantep Yeni GAP Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Diken, Basın İlan Kurumu (BİK) hakkında odatv internet sitesinde çıkan haberleri delil olarak göstererek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Basın İlan Kurumu (BİK)’te yaşanan skandallar ve ve kurum yöneticilerinin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkileri iddialarına ilişkin olarak odatv.com internet haber sitesinde çıkan haberleri delil gösteren Gaziantepli gazeteci Mustafa Diken, BİK yöneticileri ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu. Diken’in şikayet dilekçesi Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gereği yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmek üzere 2018/7824 evrak kayıt numarasıyla işleme alındı.
Gaziantep Yeni GAP Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Diken, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde “Silahlı terör örgütü FETÖ, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde kanlı bir darbe girişiminde bulunmuş, bu hain teşebbüs vatansever halkımız ve güvenlik güçlerimizin demokrasi tarihine bir destan olarak geçen şanlı direnişiyle bastırılmıştır. 249 şehit, 2 bin 196 gazinin kanları pahasına durdurulan bu hain darbe girişiminin ardından yurt genelinde FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlar ve yargılamalar sürmektedir. Bu çerçevede; ODATV.COM adlı internet sitesinde Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü yöneticilerinin FETÖ terör örgütüyle ilişkilerine yönelik iddia, fotoğraf ve belgelerin yer aldığı çok sayıda haber yayınlanmıştır. Yukarıda arz ve izah olunan nedenlerle, şüphelilerin eylemine uyan suçlardan cezalandırılması için kamu davası açılarak cezalandırılmasını arz ve talep ederim” dedi.
Kendisinin ve gazetesinin de FETÖ mağduru olduğunu kaydeden Diken, Gaziantep Adliyesi’ne verdiği şikayet dilekçesinin ardından yaptığı açıklamada, “FETÖ ile mücadele etmek namuslu her gazetecinin boynunun borcudur. Bu konuda odatv yöneticileri gerçekten çok duyarlı. Ben de duyarlı bir gazeteci ve yurttaş olarak odatv’de yayınlanan BİK-FETÖ haberlerinin ciddiyetini gözönüne alarak adli makamların harekete geçmesi için suç duyurusunda bulundum. Türk Yargısı’nın FETÖ ile mücadeleyi aralıksız sürdürebilmesi için ilgili tüm kişi ve kuruluşlar destek vermelidir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz