Beşiktaş İlkokulu törenle açıldı

0
69

Beşiktaş Spor Kulübü’nün “Bırakmam Seni Türkiyem” yardım kampanyası kapsamında, taraftarların ve vatandaşların bağışlarıyla yapımı tamamlanan Gaziantep Oğuzeli Beşiktaş İlkokulu’nun açılış töreni yapıldı.

Açılış törenine Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Beşiktaş Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde konuşma yapan Vali Çeber; “Aramızda bulunan Beşiktaş Futbol Kulübü Başkanını ve Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etmekten onur duyuyorum. Bu binaya baktığınızda lütfen sadece bir okul olarak görmeyin. Bu memleketin ne kadar asil bir memleket olduğunu, bu milletin ne kadar asil bir millet olduğunu, bizim tüm kurumlarımızla, tüm sivil toplum örgütlerimizle, tüm vatandaşlarımızla ne kadar büyük bir topluluk olduğumuzu görün. Ben çok iyi bir futbol izleyicisiyimdir. 6 Şubat depremlerinden sonra gözlerinizin önüne büyük Beşiktaş taraftarının sahayı oyuncak bebeklerle adım atılamaz hale getirdiğini düşünün. Kartal yuvalarının depremzedeler için ne kadar çabaladıklarını düşünün. Beşiktaş Kulübünü ve taraftarlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Açılacak bu okulun evlatlarımıza, köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Beşiktaş Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ise konuşmasında; “Beşiktaş, sportif başarının yanı sıra sosyal sorumluluklarını yerine getirmesini çok iyi bilen bir camiadır. Allah bir daha böyle bir felaket yaşatmasın. Depreme hazır ve tedbirli olmalıyız. Depremin ardından stadımızı yardımseverlere açtık. Gelen yardımları derneklerimizin aracılığıyla deprem bölgesine gönderdik. Çocuklar geleceğimizdir. Yardımların yerlerine ulaşması için yardımcı olan camiamız mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

“Bugün hep birlikte Beşiktaşlıyız.” sözleriyle konuşmasına başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Bu bir sevda ve aşk işi. Bu memleketin çocukları için bir şeyler yapma gayreti. Sevgili başkanım iyi ki varsınız. Beşiktaş 120 yıllık büyük bir camia” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminden sonra sınıflar gezildi ve öğrencilerle bir araya gelindi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz