Ana SayfaMagazinBegüm Polat SMA'lı çocuklar için harekete geçti

Begüm Polat SMA’lı çocuklar için harekete geçti

Her şarkısı, sosyal medyada bir milyon izlenme barajını geçen pop star ve gençliğin örnek aldığı Begüm Polat, SMA Çocukları Derneği’nin yüzü oldu ve gönüllü desteğe başladı.

SMA hastalığının son dönem en önemli hastalıklar arasına girmesi güzel pop sanatçısını da harekete geçirdi. SMA nadir hastalık olarak bilinse de ülkemiz dünya sıralamasında üst sıralarda, taşıyıcılık oranı çok yüksek akraba evlilikleriyle bu oran daha da artıyor. İlk çözüm olarak görülen geleceği kurtarmak için bu hasta bebeklerin doğmasını engellemek evlilik öncesi testlerin zorunlu hale getirilmesi, kamu spotu ile halkımızın hastalık hakkında bilinçlendirilmesi, doğumdan sonra bebekten topuktan alınacak kan tahlili ile teşhisin konularak gen tedavilerinin kas kayıpları başlamadan tedavi ve kas kayıplarını durdurma sürecinin başlaması ve ülkemize dünyada kabul edilmiş tüm gen tedavilerinin getirilmesinin en büyük amaçları olduğunu dile getiren Begüm Polat, “Ülkeme karşı sorumluluk hissediyorum. Bu gibi işlerde olacağım” diye konuştu.
SMA Çocukları Derneği Başkanı Seyit Ali Çorak ve Basın Sözcüsü Ferda Tütüncü, Begüm Polat ismini tercih etmelerinin sebebi olarak Türk gençliğinin en çok sevdiği sanatçı olarak tespit ettiklerini ve örnek bir isimle bu yolda hedeflerine ulaşacaklarını vurguladı.
Sevilen şarkıcı Begüm Polat, “Birey olarak bu ülkeye hepimiz borçluyuz geleceğimiz için yapacağımız her doğru iş gençlerimizi güzel yarınlara taşımaktır. Bunun içinde ne yapılması gerekirse ben varım” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Hüseyin Çiftçi on HER YALAN BİR İTİRAF GİZLER
Mustafa Ali Polatlı on BİR BEN VAR BENDEN İÇERİ
Binbaşı on ALZHEİMER
MEHMET ALİ GÜNER on ALZHEİMER
Cansu Çanlıoğlu on ALZHEİMER
mustafa küçük on KAFA BULMAK, KAFA TUTMAK…
Pervin Cicek yigit on ARADIK KURTARAMADIK