Başkan Yılmaz: Filistin canımızdır, kanımızdır

0
60

Şehitkamil Belediye Başkan Umut Yılmaz, İsrail’in, Filistin’de gerçekleştirdiği soykırımı Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte protesto etti. Yılmaz, “Her gün Filistin’e bombalar yağıyor. Çocuklarımız ölüyor, kadınlarımız ölüyor. Filistin’de bir savaş yok, soykırım var. İsrail’i bir kez daha nefretle kınıyoruz. Filistin; canımızdır, kanımızdır” dedi.

Şehitkamil Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Dönemi Haziran Ayı 2. Birleşim Toplantısı, Başkan Umut Yılmaz yönetiminde gerçekleşti. Toplam, 17 maddenin görüşüldüğü toplantı, yoklama ile başladı.
Başkan Yılmaz, gündem maddelerini görüşmeye açmadan önce İsrail’in, Filistin’de yaptığı soykırımı, Şehitkamil Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte protesto etti. Boynuna üzerinde Türk Bayrağı ve Filistin Bayrağı olan atkıyı takarak bir konuşma yapan Başkan Umut Yılmaz, üzerinde “Gazze’de Yaşam Var Bombaları Durdurun” ve “İsrail’le Ticaret Filistin’e İhanet” yazılı dövizleri taşıdı.
İSRAİL’İ BİR KEZ DAHA NEFRETLE KINIYORUZ
“Her gün Filistin’e bombalar yağıyor.” diyerek konuşmasına başlayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Çocuklarımız ölüyor, kadınlarımız ölüyor. Filistin’de bir savaş yok, soykırım var. Bu soykırıma tepki olarak bugün Şehitkamil Belediyesi görüyorum ki tek yürek olmuş. İsrail’i bir kez daha nefretle kınıyoruz. Buradan tepkimizi hep birlikte gösterdiğiniz için Ak Parti, CHP ayrımı yapmadan buradaki meclis üyelerimizin tamamı tek yürek olduğu için değerli meclis üyelerinin her birine çok çok teşekkür ediyorum. Filistin; canımızdır, kanımızdır.”
HEM ŞEHİTKAMİL’İN HEM DE GAZİANTEP’İN GURURUSUN
Gündem maddelerini görüşmeye açmadan önce meclis kürsüsüne elde ettiği başarılardan ötürü Batu Anlar’ı ve ailesini davet etti. Umut Yılmaz, “Belediyemizin büyük gururu olan sevgili Batu’yu yanıma davet ediyorum. Sevgili Batu, Şehitkamil Belediyenin altyapısından yetişmiş, bizden önceki yönetim döneminde yetişmiş, Şehitkamil Belediyespor’un basketbol oyuncusu. Şimdi, Galatasaray’da oynuyor ve Milli Takım’a gitti. Milli Takım’da oynuyor. Sevgili kardeşim; yolun, bahtın açık olsun. Sadece annenin, babanın değil hem Şehitkamil’in hem de Gaziantep’in gururusun” ifadelerini kaydetti.
Batu Anlar, Başkan Yılmaz’a forma hediye etti. Başkan Yılmaz da Batu Anlar’a sarılarak ailesini tebrik etti ve çiçek takdiminde bulundu.
Toplantıda görüşülen 17 maddenin 16’sı oy birliğiyle, 1’i ise oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Yılmaz, bir sonraki meclis toplantısının 1 Temmuz Pazartesi 2024 günü yapılacağını duyurarak birleşimi kapattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz