Başkan Tahmazoğlu, işitme engelli çiftin nikahını işaret diliyle kıydı

0
60

Türkiye’nin en fazla nikâhını kıyan Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi’nde işitme engelli Ahmet Eren Polat ve Siyabe Avcı, hayatlarını birleştirdi. Şahinbey Belediyesi’ne evlenmek için başvuran Ahmet Eren Polat ile Siyabe Avcı’nın nikahlarını Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu işaret diliyle kıydı.

ONLARLA KALP YOLUYLA ANLAŞIYORUZ
Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediye olduklarını kaydeden Başkan Tahmazoğlu, “Siyabe Hanım ve Ahmet Bey çiftimizin nikahını kıydık. Çiftlerimize mutluluklar diliyorum. Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediyeyiz. Geçen yıl 18 bin 102 kişinin nikâhını kıydık. Türkiye’de açık ara birinciyiz. Bu yıl ise kıydığımız nikâh sayısı ise 11 bin 266, yıl sonuna kadar 20 binin üzerinde gencimizin nikâhını kıymış olacağız. Gençlerimizi evlenmeye teşvik ediyoruz. Şu ana kadar çok sayıda engelli çiftin nikâhını kıydım. Engelli olmak evlenmeye engel değil. Onlarla gerek gözle gerek işaret diliyle gerekse de kalp yoluyla anlaşıyoruz. Çiftimizin mutluluklarını da gözlerinden okuyoruz. Allah mutlu, mesut etsin” dedi.

ENGELİ VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Engelli vatandaşlara her zaman destek olarak onların yanında olduklarını belirten Tahmazoğlu, “Bir gün değil yılın 365 günü engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Onlara manuel ve akülü tekerlekli sandalye dağıtımlarının yanı sıra, işitme cihazı, baston ve daha birçok farklı desteklerde bulunuyoruz. Engelli kardeşlerimizin bizlerin yanında her zaman farklı bir yeri olmuştur. Bizim onlara karşı ayrı özel ilgimiz var. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz