Başkan Şahin’den burs müjdesi

0
244

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 100’e giren Kerem Savaş, Hamide Yılmaz ve Uğurcan Doğrucam ile bir araya geldi. Şahin, tam altın ve kitap hediyesinin yanı sıra Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’nın (GAGEV) ilk toplantısında dereceye giren öğrencilere burs verilmesi konusunun ele alınacağının müjdesini verdi.


Gelecek hayalleri için önemli bir dönüm noktası olan, 17-18 Haziran tarihlerinde yapılan YKS sınavında 2 milyon 995 bin 638 aday arasında farklı alanlarda ilk yüze giren Gaziantepli öğrencilerin başarısını kitap ve tam altınla ödüllendiren Başkan Fatma Şahin, öğrencilerin evlerine İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile ziyarette bulundu.
Sayısal alanda 61’inci olarak büyük bir başarı yakalayan, Koç Üniversitesi’nde tıp okumak isteyen Kerem Savaş, sözel alanında 40’ıncı olan Hamide Yılmaz ile Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni tercih edecek olan TYT Türkiye 42’ncisi Uğurcan Doğruçam ve aileleriyle sohbet eden Başkan Şahin, başarılarını tebrik ederken derecelerin Gaziantep’i gururlandırdığını, başarının anahtarının aile desteği ile çok çalışmaktan geçtiğini ifade etti.
HEDEF GAZİANTEP’İ EĞİTİMDE BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİRMEK
Ziyaretler için teşekkür eden aileler, sohbette gençlerin eğitim konusunda bilinçlendirilmesinin öneminin üzerinde dururken hedefin Gaziantep’i eğitimde birinci sıraya yerleştirme olması gerektiğini söyledi.
Başkan Fatma Şahin, tam altın ve kitap hediyesinin yanı sıra Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’nın (GAGEV) ilk toplantısında dereceye giren öğrencilere burs verilmesi konusunun ele alınacağını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz