Başkan Kılıç’tan Gaziler Günü mesajı

0
298

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gazilerin kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharlarıdır” dedi.
Başkan Kılıç, mesajında “Geçmişi şanlı zaferlerle dolu Türk Tarihinin temelinde gazilerimizin ve şehitlerimizin azmi, inancı ve kararlılığı yatmamaktadır. Bugünkü güçlü ve yükselen Türkiye’yi Onların idealleri ve kahramanlıkları ile imar ediyoruz. Gözlerini bile kırpmadan şehadete yürüyen, kahramanlıkları ve vatanseverlikleri ile her zaman övündüğümüz, şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış kahramanlık abidelerine yapılabilecek en anlamlı teşekkür onların bizlere emanet ettiği ülkeye sahip çıkarak, milletimizin birliği ve dirliği için mücadele etmektir. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin dün cephede vermiş oldukları şanlı mücadele, bugün Türk gençliğinin en büyük övünç ve feyiz kaynağıdır. Tarihin gördüğü en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericileridir.
Cenab-ı Allah, terörle mücadelede, yurt içinde ve dışında bu vatan için mücadele eden askerimizin, polisimizin yar ve yardımcısı olsun. Yüreklerimiz, dualarımız onlarladır.
Bu duygu ve düşüncelerle, milli egemenliğimizi, vatanın milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için canlarını hiçe sayan necip Gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş Gazilerimiz ile tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz