Basın şehidi Kemal Bağcı için çeyrek asırlık vefa

0
86

Gaziantep’te, haber takibi sırasında geçirdiği kazada hayatını kaybeden gazeteci Kemal Bağcı, ölümünün 25’inci yıl dönümünde meslektaşları tarafından mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC), 1997 yılında görevi başında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden merhum Kemal Bağcı için anma töreni düzenledi. Törene, Bağcı’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra meslektaşları katıldı. Kur’an- ı Kerim tilaveti okunmasıyla başlanılan törende meslektaşları merhum Bağcı’nın mezarına güller bıraktı.

KIRMIZITAŞ: “KEMAL BAĞCI´YI UNUTTURMAYACAĞIZ”

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, merhum Kemal Bağcı’nın görevi başında geçirdiği elim kaza sonucu hayatını kaybettiğini söyledi. Meslektaşları Kemal Bağcı’yı çeyrek asırdır unutmadıklarını ve hatırlamaya da devam edeceklerini belirten Kırmızıtaş, “Kemal Bağcı, mesleki olarak her zaman gençlere örnek olan, ilkeli duruşu ve gazeteciliği ile herkesin takdir ettiği bir meslektaşımızdı. Öyle ki çeyrek asır önce aramızdan ayrılmış olmasına rağmen halen yıllardır onu mezarı başında rahmetle anıyoruz ve yad ediyoruz. Kemal Bağcı hepimiz için örnek bir insandı ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. Biz kendisinin bizlere gösterdiği yol ve mesleki bilgilerle bu günlere geldik. Bizler de kendisinden öğrendiklerimizi genç arkadaşlarımıza aktarıyoruz. Bundan sonra da Kemal Bağcı’nın izinden gitmeye devam edeceğiz. Kendisini hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız. Ailesi ailemizdir. Her zaman yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kemal Bağcı’nın eşi Elif Bağcı ise kendilerini bu zorlu günde yalnız bırakmayan tüm basın mensuplarına teşekkür etti.
Tören, okunan duaların ardından Kemal Bağcı’nın mezarına gül bırakılması ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz