Bakan Göktaş, Şahinbey’de yetim aileler için yapılan konutları inceledi

0
85

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep’teki temasları sırasında Şahinbey Belediyesi tarafından yetim aileler için yapılan evleri gezerek, incelemelerde bulundu.

Bir dizi program ve açılış törenine katılmak için Gaziantep’e gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve protokol üyeleri ile birlikte yetim aileler için çelikten yapılan konutları gezerek Başkan Tahmazoğlu’ndan bilgi aldı.
DEPREMDEN EN ÇOK ETKİLENEN YERLERDEN BİRİ NURDAĞI
Şahinbey Belediyesi tarafından yetim aileler için yapılan 100 konutu ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş “TOKİ, yıkılan ve zarar gören binaların yerine 30 binden fazla konut ve 8 bini aşkın köy evinin yapımını üstlendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak bizler depremden etkilenen vatandaşlarımıza 106 milyon liraya yakın bir ödenek sunduk, bu bölge itibarıyla, Nurdağı depremden en çok etkilenen bölgelerimizin başında geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak bu felaketin yüreklerde açtığı yaraları kapatmak için tüm uzman ekiplerimizle her an, her zaman sahadayız, her zaman sizlerleyiz. Başta çocuklarımız olmak üzere burada yaşayan her vatandaşımızın huzurunu sağlamayı kendimize görev bildik” dedi.
YETİM AİLELERİN YANINDAYIZ
Başkan Mehmet Tahmazoğlu ise Şahinbey Belediyesi olarak her zaman yetim ailelerin yanında olduklarını belirterek, “Yetim ailelerin yanında olarak onlara ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk Mavikent Mahallemize 100 yetim ailemiz için konut yaptık. Konutlarımızın hepsi yalıtımlı ve çevre düzenlemeleri yapıldı. Bir ailenin yaşamını sürdürebileceği standartlara sahip. Şahinbey Belediyesi olarak, yetim ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz