Atay çok sert konuştu: Hesaplaşacağız!

0
84

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Zafer Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk’un kendisi ile ilgili iddialarına sert bir dille yanıt verdi.
İFTİRACILARLA MAHKEMEDE HESAPLAŞACAĞIZ
İbrahimli Yapı adlı şirket tarafından 380 kişinin mağdur edilmesi ile ilgili iddialara kendi adının da karıştırılmak istenmesinin provokasyon olduğunu kaydeden MHP Milletvekili Sermet Atay, ‘’Yalan bilgileri siyasal malzeme yapmaya çalışan; FETÖ’cü hesaplarla işbirliği içerisinde hareket eden; yalanı huy edinmiş iftiracılarla mahkemede hesaplaşacağız’’ dedi.
ATAY’IN O AÇIKLAMASI
“Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk ve devamında fetö artığı sosyal medya hesaplarının organize açıklamaları ile tarafımın dolaylı olarak 380 kişiye dolandırıcılık iftirasına maruz bırakılması üzerine kamuoyunun gerçek bilgilerle bilgilendirilmesi ve provokasyonların engellenmesi amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.
Yaklaşık 15 yıl önce hissedar olarak aldığım arsa niteliğindeki taşınmaz ile ilgili olarak 18/08/2020 tarihinde İbrahimli Yapı adlı yüklenicinin de içerisinde bulunduğu üçlü inşaat konsorsiyumu ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmeye göre 2 yıl içerisinde yüklenicilerin inşaatı anahtar teslimi tamamlamasıyla dairelere hak kazanacağı kararlaştırılmıştır. Yapılan sözleşmeler gereği yüklenicilerin inşaatı eksiksiz tamamlaması halinde hak kazanabileceği daire sayısı 24 adettir. Bu sözleşmelerde yüklenicilerle daire paylaşımı yapılmamış -hangi dairelerin yüklenicilere ait olduğu belirlenmemiş- ve iskan alınmadan önce daire satışı yapılması da açıkça yasaklanmıştır. Yüklenicilerin 2 yıllık süre içerisinde inşaatı tamamlayamaması üzerine yüklenicilere ek süre tanınmıştır. Bu süre zarfında da inşaatın tamamlanmaması ve inşaatta hataların bulunması sebebiyle Mahkemeye başvurularak resmi tespit yaptırılmıştır. Tespit oranında yüklenicilere 14 adet daire resmi olarak devredilmiş ve 2023 Nisan ayında inşaat sözleşmesi resmi olarak feshedilmiştir. Fesih sonrası inşaat yarım vaziyette arsa sahipleri tarafından teslim alınmıştır. Geri kalan son 1 yıllık sürede inşaattaki harcamaların tamamı arsa sahipleri tarafından resmi olarak bizzat yapılmıştır.
Mağdur olduğunu iddia edilen kişilere daire satışı yapılabilmesi hukuken geçersiz olduğu gibi bu satışların arsa sahibi ile uzaktan yakından bir bağlantısı bulunmamaktadır. Yüklenicinin yaptığı satışlardan arsa sahibinin bilgisi bulunmamaktadır.
Yüklenicilerin inşaatı eksiksiz ve zamanında tamamlanması halinde dahi 24 adet hak edebileceği ve bu dairelerden 14 adedini kendi üzerine aldığı ortadayken 380 kişinin mağdur olduğunun iddia edilmesi açıkça provokasyondur. Bahse konu İbrahimli Yapı adlı yüklenicinin yarım bıraktığı 10 civarında inşaat mevcutken tarafıma ait inşaatta dolandırıcılık yapıldığını iddia etmek ve tarafımın hissedar olduğu arsa önünde manipülasyon yapmak açıkça riyakarlıktır. Çamur at izi kalsın fetö taktiğidir. Bu süre zarfında yükleniciden maddi ve manevi olarak en büyük zarar gören arsa sahipleridir. Yüklenicilerin, arsa sahiplerinin bilgisi dışındaki açıkça yasaklanmış geçersiz tasarrufları ile arsa sahiplerinin hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
Yalan bilgileri siyasal malzeme yapmaya çalışan; fetöcü hesaplarla işbirliği içerisinde hareket eden; yalanı huy edinmiş iftiracılarla Mahkemede hesaplaşacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz