İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. sene-i devriyesi sebebiyle anma mesajı yayımladı.
Milletvekili Filiz, “Cumhuriyet’imizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yılında milletçe sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Atamızın emanetlerinin bekçisiyiz” dedi.
Mesajında, Atatürk’ün, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, Türk Milleti’nin belleğinde ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini kaydeden Milletvekili Filiz, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin ardından kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirdiğine de vurgu yaptı.
“Ulu Önder Atatürk, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için de birçok yeniliğe imza atarak, gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır. Türk Milleti O’nun aziz hatırasına sahip çıkmak adına ‘En Büyük Eserim’ dediği Cumhuriyeti, yaşatmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için bugüne kadar olduğundan daha fazla çalışmak durumundadır” diyen Filiz, mesajında daha sonra şunları söyledi:
”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak en büyük görevimizdir. Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sarılarak ve temel değerlerini koruyup, kazanımlarını artırarak yolumuza devam etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; ömrünü milletine adamış, son nefesine kadar milleti için çalışmış Aziz Atamızı, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here