*Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82.yılında özlemle anıldı.Gaziantep Amerika Kültür Koleji’nde düzenlenen anma törende Atatürk Büstüne çiçek koymak isteyen ancak boyu yetmeyen minik bir öğrenci öğretmenlerinden yardım istedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,yurdun her köşesinde her yaştan sevenlerinin katıldığı törenlerle anıldı.

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKLARI SESLENDİRDİLER
Gaziantep Amerikan Kültür Koleji’nde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni 09:05 ‘te saygı duruşu ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ardından günün önem ve anlamını belirten konuşmalar yapıldı. Atatürk’ü anlatan şiirlerden sonra okul korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendiren öğrenciler,kısa skeçlerle Atatürk’ü anlatmaya çalıştılar.
ÇİÇEK KOYMAK İÇİN YARDIM İSTEDİ
Öte yandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82.yılında özlemle anan öğrenciler Atatürk Büstüne karanfil bıraktılar.Atatürk büstüne çiçek bırakmak isteyen minik bir ana sınıfı öğrencisi, çiçek koymaya boyu yetmeyince öğretmeninden yardım istedi. Minik öğrencinin isteğine kayıtsız kalmayan öğretmen minik öğrenciyi kucağına alarak büste çiçek koymasına yardımcı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here