Aşı yaptıran MHP Milletvekili koronavirüse yakalandı

0

Aşı meselesinde inaktif aşı mı, mRNA aşısı mı tartışması sürerken geçtiğimiz günlerde aşı yaptıran Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Muhittin Taşdoğan’ın bugün yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıktı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra “Acil Kullanım Onayı” verilen CoronaVac aşısı, ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlanmıştı.
MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Muhittin Taşdoğan da doktor olduğu gerekçesiyle Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde 14 Ocak tarihinde koronavirüs aşısı olmuştu. Sağlık personeli kontenjanından yararlanan Taşdoğan, Türkiye’ye gelen ilk Çin aşısını yaptıran milletvekilleri arasında yer alıyordu. Taşdoğan, ikinci dozun vurmasına sayılı günler kala yeni tip koronavirüse yakalandı ve Gaziantep’te özel bir hastanede tedavi altına alındı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU
Aynı zamanda TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olan Milletvekili Muhittin Taşdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Düzenli olarak yaptırmakta olduğum Covid-19 testi bugün pozitif çıkmıştır. Hastanede izolasyon altında, tedavime devam edilmektedir. Sağlık durumum genel olarak iyidir. Dualarınızı bekliyorum. Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin” dedi.

EŞİ DE TEDAVİ ALTINDA
İkinci doz aşıyı yaptırmak için 28 günün dolmasını beklerken koronavirüse yakalanan MHP Milletvekili Taşdoğan’ın eşi Hülya Taşdoğan’ın da koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here