ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

0

Sezin KILIÇ

Yarın Anneler Günü…

Yeryüzünde bir kadının dünyada tadabileceği en güzel mutluluk, anne olmaktır. Bu yüzden de Annelik dünyanın en kutsal mesleğidir deriz.
Eğer annelik bir meslek olarak görülseydi; Annelerimizin toplumda oynadığı rol, tüm meslek kollarının üzerinde olurdu. Toplumun tamamını var eden annelerimiz, gelecek nesilleri şekillendirmede en etkili olan kişilerdir.

Kaç yaşında olursak olalım varlıklarından güç aldığımız, yaşamımıza vesile olan, ömürleri boyunca fedakarlık timsali olarak gölgelerini üstümüzden eksik etmeyen annelerimizin, Anneler Günü kutlu olsun.

Anneler Günü vesilesiyle; Yaşadığımız toplumun temelinin ailenin birlik ve beraberliğine dayandığını, aile olmanın temelinde ise ilgi ve fedakarlığıyla hayatı güzelleştiren ve evlatlarını hayata hazırlayan annelerin bitmek bilmeyen sevgi ve hoşgörüsünün bulunduğu gerçeğini anımsamakta yarar var. Vatan topraklarını dahi Anadolu olarak tanımlayan bir millet için Anne’lik en kutsal değerler arasında yer almaktadır.

Binbir emekle gelecek nesilleri yetiştiren fedakar annelerimiz, çok önemli ve kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedirler, onlara borcumuzu elbette hiçbir zaman ödeyemeyiz. Onları her zaman mutlu etmek, sevgiyi, saygıyı, ilgiyi ihmal etmemek boynumuzun borcudur.

Annelerin yaşam kaynağı çocuklarının mutluluk, sağlık ve başarısıdır.

Elleri öpülesi annelerimiz bizleri desteklemekten ve sevmekten asla vazgeçmiyor. Hayatımızın hem mutluluklarını hem de üzüntülerini hiçbir zaman şikayet etmeden paylaşıyorlar. Bunun için onlara her zaman minnettar olacağız.

Yaşadıkları her günü bir armağan olarak kabul ettiğimiz değerli annelerimizin ellerinden hürmetle öpüyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here