Anka Hastanesi’nden Cumhuriyet Bayramı mesajı

0

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadığımızı söyleyen Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, Cumhuriyetin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatı olduğunu, aydınlık gelecek için Cumhuriyet ve onun kazanımlarına sahip çıkmamız gerektiğini belirtti
Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Cumhuriyetimizin 95’inci yılını idrak ediyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Cumhuriyet, Türk milleti olarak ulusal bağımsızlığımız için verdiğimiz eşsiz mücadelenin sonucunda elde ettiğimiz en büyük kazanımdır. Her türlü imkansızlığa rağmen azim ve irade ile zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan güçlü Cumhuriyet, 95 yıldır milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesinin simgesi ve topraklarımızın bölünemeyeceğinin göstergesidir. Ülkemizin gelecekte de, uygar ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin güvencesi olarak önem arz eden Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Aydınlık geleceğimiz için Cumhuriyete sıkı sıkı sahip çıkmalıyız.  Birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde daha nice yıl dönümleri yaşayacağımıza inanıyorum.
Cumhuriyetimizin ilanının 95’inci yıldönümü vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin var olması adına canlarını veren tüm kahramanları rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. 95 yıldır milletimizin önünü aydınlatan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını diliyor, Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here