İçişleri Bakanlığınca Hatay ilinde Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu başlatıldı. Operasyonda; jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan bin 448 personel görev alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili olarak, “Bugün bin 448 personelimiz Amanoslar’da Yıldırım-5 operasyonuna başladı” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanlığı, Hatay’da, 1448 personel ile ‘Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, ‘bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek’ amacıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığı’nca ‘Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu’ başlatıldığı bildirildi.
Operasyonda, Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde, Hatay-Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıkları’nda görevli, jandarma komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1448 personel (97 operasyonel tim) görev alıyor.
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım 1-2-3-4 Operasyonları kapsamında, bugüne kadar 15 terörist etkisiz hale getirildi, 30 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
Açıklamada, Yıldırım Operasyonları’nın, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ettiği bildirildi.

AMANOSLARIN OSMANİYE BÖLÜMÜNDE DE OPERASYON BAŞLADI
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK’ya yönelik ‘Yıldırım-5 Amanoslar’ operasyonunun başlatıldığını açıkladı. Operasyona katılan polis ve jandarmalar, Amanos Dağları’nın Osmaniye bölümünü teröristlerden temizlemek için harekete geçti. Operasyon, bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin barındığı değerlendirilen Osmaniye Amanoslar kırsalında, polis özel harekât ve jandarma özel harekât timleriyle ‘Yıldırım-5 Amanoslar’ ismiyle başlatıldı. Operasyona, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tonbul ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş’un bizzat katıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here