Aleyna Tilki’den konser iptaline tepki: Cadı avı dönemine döndük!

0
125

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki’nin Osmancık Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında vereceği konseri, LGBT karşıtı düzenlenen etkinliğe tepki gösterdiği için iptal edildi. Çorum’un Osmancık Belediyesi’nin iptal açıklamasından sonra Aleyna Tilki de sessizliğini bozdu. Genç şarkıcı “Cadı avı dönemine döndük ama yaksanız da ölmem” dedi.

İstanbul’da geçtiğimiz gün düzenlenen LGBT karşıtı gösteriye tepki gösteren Aleyna Tilki’nin 24 Eylül Cumartesi günü Osmancık’ta yapılması planlanan konseri belediye tarafından iptal edilmişti. Osmancık Belediyesi yaptığı açıklamada Aleyna Tilki’nin LGBT karşıtı eyleme yönelik tepkisi nedeniyle iptal edildiğini duyurmuştu.

Şarkıcı Aleyna Tilki, MHP’li Çorum Osmancık Belediyesi’nin konserini iptal etmesine ilişkin yaptığı açıklamada; ”Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” ifadelerini kullandı.

Konserinin iptal edilmesinin ardından Aleyna Tilki açıklama yaptı
“Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil” diyen Aleyna Tilki, “Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken… Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz