AK Parti İl Başkanı Çetin, tarihi yıkıma tanıklık etti!

0
154

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, 1962 yılında Gaziantep’te hizmet vermeye başlayan ve 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan ve yıkımı yapılan Dr. Ersin Arslan Devlet hastanesi yerleşkesinde incelemelerde bulundu.
Asrın Felaketi 6 şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremde ağır hasar alan tarihi Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesinde incelemelerde bulunan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, bir dönem kartpostallara konu olan ve zamanında Gaziantep’in en önemli yapılarından biri olarak bilinen Dr. Ersin Arslan hastanesinin Gaziantepli olan herkeste bir anısının mutlaka bulunduğunu belirtti.
Depremde eşi ve oğlunu kaybeden kendisi de enkazdan 6 saat sonra çıkarılarak kurtarılan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, “Asrın felekati deprem şehir olarak Gaziantep dahil hepimizden bir şeyleri aldı, almaya devam ediyor” dedi.
Çetin, Asrın felekati deprem yaralarını sarmak için Cunhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Hükümetimizin bütün bakanları ve tüm kurumların, AK Parti Gaziantep teşkilatının seferberlik varmış gibi çalıştıklarını kaydederek, “Konteynerda kalan son depremzede sıcak yuvasına kavuşana kadar bizlere uyku haram olsun” diye konuştu.
Çetin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise yıkım ile ilgili şu ifadelere yer verdi, “6 şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremde ağır hasar alan tarihi Dr.Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yıkımını yerinde inceleyerek çalışan arkadaşlara başarılar diledim.
1962 yılında Gaziantep Devlet Hastanesi olarak şehrimizde hizmete giren hastanemizin ismi 1999 yılında Av. Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi olarak değişmişti.
Hastanemize 25 Nisan 2012’de, 17 Nisan 2012 tarihinde görevi başında şehit edilen Göğüs Cerrahi Uzmanının Dr. Ersin Arslan’ın adı verilmişti.
Tarih 31 Ağustos 2023
61 yıllık hizmet serüveni deprem sebebiyle daha iyisinin yapılmasıyla son buldu.”
Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi hakkında.
Dr.Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi 6 şubat 2023 yaşanan Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde ağır hasar almış, deprem sonrası hizmet verememişti. 1952 yılında (Ana bina- A Blok) yılında hizmet vermeye başlamış, 1962 yılında(Hizmet Binası B Blok) 1994 (D Blok) 2003 (Acil Binası) 2005 (Semt Polikliniği –Perilikaya) 2006( E Blok); 5 blok ile bölge halkına hizmet veren Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bugun ekipler tarafından kontrollü bir şekilde yıkıldı.
1962 yılında Gaziantep Devlet Hastanesi olarak Gazi şehirde hizmete giren hastanenin ismi 1999 yılında Av. Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi olarak değişmiştirilmişti. Hastanemiz 25 Nisan 2012’de, 17 Nisan 2012 tarihinde görevi başında şehit edilen Göğüs Cerrahi Uzmanının Dr. Ersin Arslan’ın adı verilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz