Ağır taşıtlar pazar günü belirli güzergahlarda trafiğe çıkmayacak

0
71

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatili dönüşü oluşacak yoğunluğun önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı ile alınan ortak karar neticesinde ağır taşıtların belirli güzergahlarda pazar günü için trafiğe çıkmayacağını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle gittiği memleketi Trabzon’da hemşehrileri ile bir araya geldi.
“Ağır Taşıtlar Belirli Güzergahlarda Pazar Günü Trafiğe Çıkmayacak”
Bayram tatili dönüşünde sürücülerin trafik kurallarına uymasının çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, yaptığı açıklamada tatil dönüşü yollarda trafiğin yoğunlaşacağını ifade etti.
Uraloğlu, bu yoğunlaşmanın önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı ile koordineli çalışarak ağır taşıtların Pazar günü için belirli güzergahlarda trafiğe çıkmamaları noktasında bir karar aldıklarının altını çizdi.
Alınan bu kararla trafik yoğunluğunun biraz daha azalacağını ifade eden Uraloğlu, “Mutlaka biz dönüş yolunda acele etmeden zamanında yola çıkarak, kurallara uyarak inşallah varacağımız yerlere varalım istiyoruz. 81 ilimizin tümünde tedbirlerimizi almış durumdayız. Tekrar bütün milletimizin bayramı mübarek olsun” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz