Ağaçlar kesilmeden yerleri değişecek

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi ağaç taşıma makinası alarak ağaçların kesilmeden başka bir alana taşınmasını sağlıyor. 
Yaptığı dev projelerle Türkiye’nin örnek belediyeleri arasında yer alan Şahinbey Belediyesi araç envanterine Ağaç taşıma makinesi alarak ağaçların kesilmesi yerine bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlıyor.
YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak yeşile ve ağaçlara büyük önem verdiklerini belirterek “Belediyemizin envanterinde bulunan araçlar projelerimizin hızlı bir şekilde yapılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Şahinbey Belediyemizin araç envanterine ağaç söküm ve dikim makinası aldık. Ağaçlar kesilmeden yerinden sökülerek uygun görülen alanlara dikimini sağlayan bu araç, bazı parkların içerisine yetişkin ağaçları taşımamızda da faydalı olacaktır. Şahinbey Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana yeşil alana ve ağaç dikimine büyük önem verdik. Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0,89 metrekare iken 13,15 metrekareye çıkardık. 1 milyon 700 bin metrekare alan üzerine Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi Parkı’nı, bin metrekare alan üzerine Şahinbey Parkını ve 180 bin metrekare alan üzerine ise Şelale Parkı’nı yaparak vatandaşlarımızın nefes almasını sağladık. Sadece bunlarla da yetinmeyerek park sayımızı 606’ya çıkardık. Ayrıca bu güne kadar vatandaşlarımıza 2 milyon fidan dağıtarak onlarında dikili bir ağacının olmasını sağlayıp yeşil alan miktarının artmasını sağladık” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here