4 camiye spor alanı kazandırıldı

0

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, çocukların camiye olan ilgilerini arttıracak bir çalışma gerçekleştirdi. İlçe genelindeki 4 caminin bahçesinde oluşturulan spor alanlarıyla milli ve manevi değerlere önem veren nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor.

‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesi kapsamında çocukların camilere olan ilgilerini arttırmak adına yıl boyunca Gaziantep İl Müftülüğü ve Şehitkamil İlçe Müftülüğü ile başarılı çalışmalarla imza atan Şehitkamil Belediyesi, kısa süre önce camilere spor alanları kazandırmak için çalışma başlatmıştı. Milli ve manevi değerlere önem veren, sportmen ve sağlıklı nesiller yetiştirme amacıyla çalışma yürüten Şehitkamil Belediyesi, bu kapsamda; Güvenevler Mahallesi’nde Hayriye-Nuri Bindal Cami, Gaziler Mahallesi’nde Hz. Yusuf Cami, 8 Şubat Mahallesi’nde Hasan Basri Cami ile Hacıbaba Mahallesi’nde Hz. Hüseyin Cami’sinin bahçesinde basketbol sahası oluşturdu. Yapılan çalışmanın belirlenen amaç doğrultusunda başarıya ulaştığını kaydeden cami imam hatipleri, sağlanan olanak dolayısıyla Şehitkamil Belediyesine teşekkür ettiler.
ŞEHİTKAMİL BELEDİYEMİZ, BU TÜR PROJELERİ HER ZAMAN DESTEKLİYOR
Oluşturulan spor alanlarına ilişkin açıklamada bulunan Hz. Hüseyin Cami İmam Hatibi Mustafa Kılıç, “Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü ve Şehitkamil İlçe Müftülüğümüzün ortaklaşa düzenlediği ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesi kapsamında camilerimize talep doğrultusunda spor alanları, basketbol potaları ve benzeri aktivitelerin yapılabileceği alanlar oluşturuluyor. Şehitkamil Belediyemiz, bu tür projeleri her zaman destekliyor. Bu konuda da vatandaşlarımızdan, gençlerimizden ve çocuklarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Daha önceki yaz kurslarımıza daha az öğrenci katılım gösterirken, yapılan spor alanlarıyla gençlerimiz ve çocuklarımız bu dönem açtığımız kurslara yüzde 100 oranında katılım gösterdi. Camimizde öğrenci sayımızı arttırdık. Bu yaz dönemi içerisinde yaklaşık 60 gencimiz, Kur’an-ı Kerim okumaya geçti. Bu konuda da en büyük etken camimizde bulunan basketbol alanı ve benzeri Şehitkamil Belediyemizin bize vermiş olduğu destekler. Gençlerimiz, camiye daha çok ilgi gösterdi. Çünkü burada hem Kur’an-ı Kerim öğrenirken hem de spor yapma imkanı buldular. Bu da gençlerimiz için burayı bir cazibe merkezi haline getirdi. Şehitkamil Belediyemizin bu tür hizmetlerini her zaman destekliyoruz ve teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here