Erdemoğlu Ailesi tarafından Şehitkâmil ilçesi Gölgelik Kavşağında yaptırılan 4 bin 500 kişilik cami, taziye evi ve Kur’an Kursu, törenle hizmete açıldı. Gaziantep Valisi Davut Gül, açılışta yaptığı konuşmada, Erdemoğlu Ailesine teşekkür ederek hayırsever aile tarafından Gaziantep’e meslek lisesi yaptırılacağının müjdesini verdi.

Erdemoğlu Ailesinin Gaziantep’e önemli hizmetlerinin bulunduğuna işaret eden Gül, “40 sene öncesinde adeta sıfırdan başlayıp bu süre içerisinde hem kurumsal anlamda Türkiye’nin sayılı firmalarından biri olmak, hem de en az 40 tane eser yaparak bu millete, devlete bağışlamak, bizlere, hayır yaparak, zekât vererek malın eksilmeyeceğini gösteriyor” dedi.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nu ziyarete gittiklerinde 100 tane hayırsevere ihtiyaç olduğunu ifade ettiklerini belirten Gül, Erdemoğlu Ailesinin bu ricayı kırmayarak Gaziantep’e, içerisinde Mesleki Eğitim Merkezi’nin de bulunacağı meslek lisesi yaptıracaklarını söyledi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehre çok güzel bir eser kazandırıldığını belirterek, “Bizim inancımıza göre arkada hayırlı evlat bırakmak en önemli nimettir. Karşımda hayırlı evlatlar görüyorum. Şehrim, ülkem adına, Allah hepsinden razı olsun diyorum” diye konuştu.

Erdemoğlu Holding Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ise annesinin adına bu camiyi yaptırdıklarını dile getirerek Erdemoğlu Ailesi olarak ellerinden geldiğince hayır ve hasenat işleri yapama devam edeceklerini aktardı.
Konuşmalar sonrasında Vali Gül, Başkan Şahin, Gaziantep Milletvekilleri ve Erdemoğlu Ailesi tarafından caminin açılışı gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here