Gaziantep’te uyuşturucu tacirlerine yönelik 915 polisin katıldığı, 24 saat süren operasyonun bilançosu açıklandı. İki mahallede gerçekleştirilen operasyonda çeşitli miktarlarda uyuşturucu ve silahlar ele geçirilirken, 25 kişi gözaltına alındı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri koordinesinde Hoşgör ve Savcılı mahallelerinde bulunan adreslere eş zamanlı uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Polis helikopteri ile özel harekât ekipleri ve droneların kullanıldığı operasyonda evlerde arama yapıldı.
SOKAKLAR ABLUKAYA ALINDI
915 polisin katıldığı operasyonlarda belirlenen adreslerin bulunduğu cadde ve sokaklar adeta ablukaya alındı. Cadde ve sokak girişleri zırhlı araçlar ve özel harekât polisleri tarafından tutulurken, mahalle ve cadde içerisinde de geniş güvenlik tedbirleri alındı. Ekipler belirlenen adreslerin kapıları koç başı ile açarak arama yaptı.
HELİKOPTER VE DEDEKTÖR KÖPEK DESTEĞİ
Operasyon sırasında polis helikopteri sürekli uçuş yaparak yerdeki hareketliliği gözlemlendi. Drone ve dedektör köpeklerin de kullanıldığı operasyon kapsamında “torbacı” tabir edilen uyuşturucu satıcılarının evleri ve işyerleri didik arandı.
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OPERASYON SONUÇLARINI AÇIKLADI
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak, 24 saat süren operasyonun detayları hakkında bilgiler verdi.
Açıklamada, “03.12.2019 günü saat: 18.00 ile 04.12.2019 günü saat: 18.00 tarihleri arasında aralıksız olarak 24 saat esasına göre ilimiz Hoşgör ve Savcılı mahallelerinde huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, vatandaşların, gençlerin ve çocukların daha sağlıklı bir çevrede yaşaması ve uyuşturucu bulunan ortamlardan korunması, Narkotik ve Asayiş olayları olmak üzere suç işlenmesinin önlenmesi ve sokak satıcılarına (torbacı) yönelik belirtilen mahallelerde 915 personelin katılımı ve helikopter, drone, dedektör köpeklerin desteği ile yukarıda belirtilen 2 mahallenin abluka altına alınması sureti ile yol kapaması yapılarak umuma açık yerlerde, sokakların tamamının girişlerinde, araçlarda, şahısların üzerinde ve daha önceden belirlenen ikametlere operasyon yapılmıştır.Yapılan operasyonda; 29 ikamet 106 umuma açık yer, bin 320 araç ve 4 bin 260 şahıs üzerinde arama yapılmış bu aramalarda; 960 gram eroin, 780 gram esrar, 240 gram Metamfetamin (Ateş-Buz), 170 Gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 245 adet Captagon Hap, 5 adet Hassas Terazi, 6 adet ruhsatsız tabanca ve 2 adet pompalı tüfek ele geçirilmiş; Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti, Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak suçlarından 25 şahıs gözaltına alınmış olup soruşturma işlemlerine başlanılmıştır” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here