2.5 yaşındaki Meryem 17 saat sonra bulundu

0
65

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde kaybolan Suriye uyruklu 2,5 yaşındaki Meryem Hasan, arama-kurtarma ekiplerinin dronlar ve İHA’larla yaptıkları aramalar sonucu 17 saat sonra biber tarlasında uyurken bulundu. Vali Kemal Çeber, arama-kurtarma ekiplerine teşekkür etti.

İslahiye ilçesine bağlı kırsal Örtülü Mahallesi’nde tarım işçiliği yapan Suriye uyruklu Hasan ailesi, çadırlarına 2 kilometre uzaklıkta biber toplamaya gitti. Tarladan dün saat 16.00 sıralarında çadırlarına dönen aile, 2,5 yaşındaki kızları Meryem’in olmadığını fark etti. Hasan ailesi ve diğer tarım işçileri bir süre bölgede arama yaptı ancak Meryem’in izine ulaşamadı ve jandarmaya haber verildi.

Kayıp ihbarı üzerine harekete geçen Jandarma, AFAD ve STK’ların arama-kurtarma gönüllülerinden oluşan 200 kişilik ekip, çalışma başlattı. Gece görüşlü dronlar ile İHA’ların da kullanıldığı 13 saatlik çalışmalar sonunda, Meryem Hasan saat 09.00 sıralarında biber tarlasında uyurken bulundu. Hastaneye götürülen Meryem’in durumunun iyi olduğu bildirildi.

GAZİANTEP VALİSİ ÇEBER EKİPLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Gaziantep Valisi Kemal Çeber de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Meryem’in bulunmasında yoğun çaba harcayan ekiplere teşekkür etti.

Vali Çeber, “İslahiye ilçemizde dün akşam saatlerinde arazide kaybolan Meryem Hasan isimli evladımız, 200 kişilik Jandarma, AFAD ve STK arama kurtarma ekipleri, gece görüş dronları ve İHA’larla 13 saatlik çalışmanın ardından bulundu. Çalışmalara katılan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz