Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil” projesi kapsamında 19. Etap Şehitkamil Ormanı Sinan Mahallesi’nde oluşturacaklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, toplam 111 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan 19. Etap Şehitkamil Ormanı ile 11 bin 111 fidanın dikimi için tüm Gazianteplileri fidan dikim alanına davet etti.

Şehitkamil’de “Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil” projesi kapsamında yılda 2 defa yapılan toplu fidan dikimleriyle oluşturulan ormanlara bir yenisi eklenecek. 19. Etap Bi Dünya Yeşil Ormanı Sinan Mahallesi’nde hayat bulacak. Toplam 111 bin metrekare alan üzerine 11 bin 111 fidanın dikimi 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 11:11’de geniş katılımlı bir törenle yapılacak.
Toplam 18. etapla birlikte 1 milyon 924 bin 722 metrekare alanda 175 bin 263 fidanı toprakla buluşturan Şehitkamil Belediyesi, 19. Etap Bi’ Dünya Yeşil Ormanı için gereken hazırlıkları sürdürüyor.

19. ETAP ŞEHİTKAMİL ORMANI İÇİN TÜM HAZIRLIKLAR YAPILDI
Gelecek nesiller için gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinin kendileri açısından çok önemli olduğunu ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu açıklamada bulundu:
“Şehitkamil Belediyesi olarak göreve geldiğimiz andan itibaren çok önemli bulduğumuz hizmetlerin başında yeşillendirme çalışmaları gelmektedir. Geleneksel hale getirmiş olduğumuz fidan dikim çalışmalarımızı görev süremiz boyunca sürdüreceğiz. Amacımız; bizden sonraki nesiller için daha yeşil ve daha yaşanabilir bir ilçe bırakmaktır. Bu konuda elimizden gelen gayretle çalışıyoruz. Son olarak 18. Etap Şehitkamil Ormanı’nı oluşturmuştuk. Şehitkamil Belediyesi olarak Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında bugüne kadar kurmuş olduğumuz 18 etap ormanda toplam 1 milyon 924 bin 722 metrekare alanda 175 bin 263 adet fidanın dikimini halkımızla birlikte gerçekleştirmiştik. 19. Etap Şehitkamil Ormanı için de tüm hazırlıklar yapıldı. Tüm vatandaşlarımızı, 11 Kasım Pazartesi saat 11:11’de Sinan Mahallesi’nde düzenleyeceğimiz ağaçlandırma programına davet ediyorum. Vatandaşlarımızla el ele gelecek nesiller için 11 bin 111 fidanı daha toprakla buluşturacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here