Gaziantep’te, polis ekiplerince il genelinde yapılan çalışmalarda; uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından 45, çeşitli suçlardan aranan 63 şüpheli olmak üzere toplam 108 kişi yakalandı. 36 şahsa ise kabahatler kanunundan işlem yapıldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; polis ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında: Uyuşturucu bulundurmak, kullanmak ve ticaretinden 28 şüpheli gözaltına alınırken, bu şahıslardan 3’ü tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Hırsızlık suçundan 17 kişi gözaltına alınırken, bu şahıslardan 7’si tutuklandı, 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, ayrıca 6 faili meçhul olay aydınlatıldı.
Bu arada, çeşitli suçlardan aranan 63 kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi ve 36 şahsa ise kabahatler kanunundan işlem yapıldı.
İŞTE ELE GEÇİRİLENLER
Ayrıca yapılan çalışmalarda; 114 gr uyuşturucu madde, 11 adet ruhsatsız tabanca, 114 fişek, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 5 adet kurusıkı tabanca, Çalıntı 1 motosiklet, 1 bisiklet, 590 paket gümrük kaçağı sigara, 4 şişe kaçak alkol, 3 adet suça konu cep telefonu, 10 litre kaçak alkol, Bir miktar sahte para, 16 kesici alet ve Uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here