Gaziantep’te, Binevler Mahallesi’ndeki ağır hasarlı binanın yıkım çalışması sırasında çöken yapının enkazı altında kalan iş makinesi operatörü 44 yaşındaki Şahin Boz yaşamını yitirdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin vurduğu Gaziantep’te, Şahinbey ilçesi Binevler Mahallesi Üniversite Bulvarı’ndaki 4 katlı ağır hasarlı bina için yıkım kararı verildi. Kontrollü yıkım sırasında bina, bir anda çöktü; iş makinesi operatörü enkaz altında kaldı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ve AFAD ekipleri, operatörü kurtarılmak için çalışma başlattı.

Binanın enkazı altında iş makinesiyle kalan operatörü kurtarmak için AFAD ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince çalışma başlatıldı. Olay yerinde polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

Arama kurtarma ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu iş makinesi operatörü 44 yaşındaki Şahin Boz’un cesedine ulaşıldı.
Şahin Boz’un cenazesi otopsi işlemleri için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.